Aldesa odnawia Program Emisji Weksli na 100 milionów euro na Alternatywnym Rynku Instrumentów o stałym dochodzie

Aldesa - Aldesa odnawia Program Emisji Weksli na 100 milionów euro na Alternatywnym Rynku Instrumentów o stałym dochodzie

Aldesa odnawia Program Emisji Weksli na Alternatywnym Rynku Instrumentów o Stałym Dochodzie (MARF), z maksymalnym saldem zadłużenia w wysokości 100 milionów euro. Odnowienie jest odpowiedzią na dobre przyjęcie programu rozpoczętego w 2020 roku i potwierdza strategię firmy polegającą na dywersyfikacji źródeł finansowania i krótkoterminowych linii finansowych poprzez dostęp do szerokiej bazy międzynarodowych inwestorów instytucjonalnych.

W odnowienie Programu Emisji Weksli Aldesy zaangażowani są odpowiednio Deloitte i Banco Santander, zarejestrowani Doradca i Organizator, odpowiednio. Ten ostatni wraz z Beka Finance, Bestinver i PKF przejmie również rolę Dealera i tym samym będzie odpowiadał za dystrybucję weksli wśród inwestorów instytucjonalnych. Spółce jako doradca prawny w programie pomagała międzynarodowa kancelaria prawna J&A Garrigues.

Aldesa jest obecna w MARF od 2015 roku i dziś zaliczana jest do 114 emitentów tego rynku, stworzonego i zarządzanego przez BME, promującego finansowanie średnich firm poprzez emisję papierów wartościowych o stałym dochodzie.

Aldesa, z ponad 50-letnim doświadczeniem w robotach budowlanych w Hiszpanii, dołączyła w maju 2020 r. do jednej z największych grup budowlanych na świecie, China Railway Construction Corporation (CRCC). Bycie częścią konglomeratu o rocznych przychodach około 140 mld dolarów i ratingu Moody’s A3 ułatwiło jej starania o większe projekty w wyniku umocnienia finansowego.

Ponad 144,4 mln euro w sektorze kolejowym w ostatnim kwartale roku

Aldesa zamyka ostatni kwartał roku dwoma ważnymi kontraktami w sektorze kolejowym, których łączna wartość przekracza 144,4 mln euro. Pozyskała projekt o wartości 74,6 mln euro polegający na rozbudowie linii tramwajowej w Bratysławie na Słowacji oraz projekt o wartości 69,8 mln euro,w którym podejmie się przebudowy 50 km linii kolejowej nr. 38 Ełk – Korsze, w Polsce. Umowa podstawowa dla tego projektu może również zostać zwiększona do 144,2 miliona euro poprzez włączenie dwóch opcji na życzenie klienta.