Aldesa odnawia umowę o współpracy z Royal Academy of Engineering oraz kolejny rok wspiera program „Women & Engineering”.

Aldesa - Aldesa odnawia umowę o współpracy z Royal Academy of Engineering oraz kolejny rok wspiera program „Women & Engineering”.

Aldesa odnowiła umowę o współpracy z Royal Academy of Engineering, jednocześnie drugi rok z rzędu zapewniając wsparcie programowi „Kobiety i inżynieria”. W ten sposób firma chcę podkreślić swoje zaangażowanie w działalność Akademii, która wspiera kobiety w wejściu na rynek inżynieryjny i budowlany.

W ramach tego programu Aldesa, oprócz przyznawania stypendiów młodym inżynierom z obszaru STEM, tj. nauka, technologia, inżynieria i matematyka, zaoferuje im możliwość udziału w programie mentoringowym, podczas którego profesjonaliści z organizacji będą dzielić się swoim doświadczeniem zawodowym.

Aldesa, oddana zasadzie równego traktowania i równych szans dla wszystkich członków organizacji, niezależnie od płci, podchodzi do wszystkich swoich działań zgodnie z Global Compact, do którego przystąpiła w 2015 r. Inicjatywa ta w szczególności odzwierciedla 5 Cel Zrównoważonego Rozwoju, który brzmi następująco : „Osiągnięcie równości płci i wzmocnienie pozycji wszystkich kobiet i dziewcząt”.