Aldesa dokonuje emisji obligacji giełdowych za pośrednictwem meksykańskiego oddziału CAS, na kwotę 260,7 milionów euro

Aldesa - Aldesa dokonuje emisji obligacji giełdowych za pośrednictwem meksykańskiego oddziału CAS, na kwotę 260,7 milionów euro

Aldesa, poprzez swoją spółkę zależną Concesionaria de Autopistas del Sureste (CAS), uplasowała na meksykańskiej giełdzie certyfikaty akcji na łączną kwotę 5.200 mln pesos meksykańskich (260,7 mln euro). Transakcja, oceniona na „AAA” przez agencje Fitch i HR Ratings, została zarejestrowana 11 listopada i wzbudziła duże zainteresowanie inwestorów, otrzymując zlecenia kupna o 40% wyższe od oferty (1,4x).

Aldesa, referencyjny akcjonariusz CAS, od 2007 r. odpowiada za eksploatację i utrzymanie płatnych autostrad Tuxtla Gutiérrez-San Cristóbal (46,5 km) i Arriaga-Ocozocoautla (93 km) w stanie Chiapas. Są to dwie z głównych dróg strukturyzujących terytorium, na których tylko w 2021 r. odnotowano ponad 11,6 mln opłat za przejazd. Przedłużenie okresu koncesji o dodatkowe 20 lat (do 2057 r.), zamiast początkowych 30 lat, doprowadziło do tej operacji, z której środki zostaną wykorzystane głównie na dostosowanie pierwotnej koncesji do nowego schematu generowania przepływów pieniężnych.

Greenberg Traurig pełnił rolę doradcy prawnego, natomiast Banco Santander uczestniczył w tworzeniu programu i emisji jako pośrednik, agent strukturyzacji i plasowania, a kancelaria Mijares, Angoitia, Cortés y Fuentes była prawnym przedstawicielem pośrednika plasowania. CIBanco i Monex działały odpowiednio jako wspólny przedstawiciel i powiernik.

Pierwsza pozycja w indeksie zrównoważonego rozwoju GRESB 2022 dla projektów drogowych w Ameryce Łacińskiej

Firma CAS zajęła ostatnio pierwsze miejsce wśród projektów infrastruktury drogowej w Ameryce Łacińskiej, według indeksu zrównoważonego rozwoju GRESB 2022. Z wynikiem 96 na 100, osiągnęła wyróżnienie „GRESB 5 Star”, a także zajęła czwarte miejsce na świecie w kategorii projektów transportowych. Wyróżnienie to odzwierciedla jej dążenie do dalszego rozwoju działalności w sposób odpowiedzialny, promując projekty przyczyniające się do dobrobytu społecznego i dbałości o środowisko naturalne.