Aldesa podpisała nową umowę dla branży paliwowej

Aldesa - Aldesa podpisała nową umowę dla branży paliwowej

UMOWA Z PERN, KRAJOWYM LIDEREM LOGISTYKI SUROWCOWO-PALIWOWEJ

Aldesa, poprzez swoją spółkę zależną Aldesa Polska Services Sp. z o.o. podpisała nowy kontrakt w sektorze oil&gas. Klient, PERN, jest krajowym i regionalnym liderem logistyki surowcowo-paliwowej w Polsce.

Zakres projektu obejmuje budowę trzech stalowych zbiorników na olej – dwóch w Dębogórzu i jednego w Nowej Wsi. Czas realizacji szacowany jest na 64 tygodnie.

To nie pierwszy raz, kiedy PERN powierza Aldesie realizację projektu budowlanego. Rok temu firma z sukcesem zakończyła budowę dwóch zbiorników na produkty naftowe III klasy, każdy o pojemności 32 000 m3, wraz z infrastrukturą towarzyszącą w bazie w Dębogórzu k/Gdyni. Projekt został zrealizowany po rekordowo krótkim czasie budowy 52 tygodni dzięki zastosowanej innowacyjnej metodzie budowy.

Obecnie Aldesa kończy kolejną inwestycję dla PERN w województwie kujawsko-pomorskim, rozpoczętą w 2021 roku.

Aldesa, obecna w Polsce i regionie od 2007 roku, zdobyła jeden ze swoich największych kontraktów o wartości 314 mln zł (69,8 mln euro) na przebudowę 50-kilometrowego odcinka linii kolejowej Ełk–Korsze na początku tego roku. Realizuje budowę i przebudowę tras tramwajowych w Bratysławie i Poznaniu oraz wdrożenie Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej dla PKP PLK na 133 stacjach i przystankach w całym kraju. Firma jest również generalnym wykonawcą czterech odcinków dróg ekspresowych, w tym S19, S6 i S7 oraz generalnym wykonawcą projektów energetyki wiatrowej, systemów informatycznych (ITS) oraz systemów bezpieczeństwa. Jako firma globalna, Aldesa działa m.in. w Hiszpanii, Słowacji, Meksyku, Peru, Chile i Kolumbii.