Aldesa podpisała umowę na informację pasażerską na 133 stacjach za 181 mln zł

Aldesa - Aldesa podpisała umowę na informację pasażerską na 133 stacjach za 181 mln zł

Aldesa podpisała z PKP PLK kontrakt o wartości 181 mln zł na wykonanie instalacji systemu informacji pasażerskiej. W ramach zadania na 133 stacjach i przystankach powstaną infokioski, wyświetlacze oraz nowe głośniki. Nowoczesne urządzenia będą służyć podróżnym m.in. w woj. dolnośląskim na linii E 30 Zgorzelec – Wrocław, w woj. lubuskim na linii E 20 od Rzepina w stronę Poznania, w Wielkopolsce, w łódzkiem, mazowieckiem i  w woj. lubelskim na linii z Warszawy do Terespola.

Stacje zostaną także wyposażone w monitoring, który zwiększy bezpieczeństwo podróżujących. Nowoczesne urządzenia będą zintegrowane z Centralnym Systemem Dynamicznej Informacji Pasażerskiej, co zapewni szybkie aktualizowanie informacji o odjazdach i przyjazdach pociągów na wyświetlaczach.

Faza projektowa będzie obejmować m.in. ocenę istniejącej infrastruktury, opracowanie projektów koncepcyjnych oraz przygotowanie projektu wykonawczego i budowlanego dla 165 obiektów. Wszystkie elementy systemu zostaną zaprojektowane i wykonane zgodnie z najnowszymi specyfikacjami, wprowadzonymi niedawno przez PKP PLK.