Aldesa podpisała z GDDKiA umowę na budowę drogi ekspresowej S6 pomiędzy Bobrownikami a Skórowem

Aldesa - Aldesa podpisała z GDDKiA umowę na budowę drogi ekspresowej  S6 pomiędzy Bobrownikami a Skórowem

Aldesa Construcciones Polska podpisała umowę na zaprojektowanie i budowę jednego z trzech odcinków drogi ekspresowej S6 pomiędzy Słupskiem a Lęborkiem na odcinku Bobrowniki – Skórowo o długości 13 kilometrów. Wartość umowy to 283,1 mln PLN. Odcinek zostanie oddany do użytku w 2025 roku

 

 

– Cieszymy się z podpisania kolejnej umowy na budowę drogi ekspresowej z GDDKiA – mówi Javier Lamas Diaz dyrektor zarządzający Aldesa Polska. – Obecnie budujemy trzy odcinki drogi S19, drogę S7 w okolicach Płońska, zaczynamy budowę systemu zarządzania ruchem na S6 i S7 oraz ten odcinek S6. Liczymy na podpisanie kolejnej umowy na S19 w Podkarpackiem. Jesteśmy coraz ważniejszym partnerem dla GDDKiA.

 

Umowa obejmuje budowę dwujezdniowej drogi ekspresowej na odcinku pomiędzy węzłami Bobrowniki a Skórowo, realizację dwóch węzłów drogowych – Rzechcino i Skórowo oraz infrastruktury towarzyszącej. To jeden z trzech odcinków trasy Słupsk – Lębork, pozostałe dwa to odcinki Skórowo – Leśnice oraz Redzikowo – Bobrowniki. Umowa została podpisana w siedzibie GDDKiA oddział w Gdańsku. Odcinek zostanie oddany do użytku w 2025 roku.