Aldesa, za pośrednictwem swojego koncesjonariusza CAS, obejmuje pierwszą pozycję w indeksie zrównoważonego rozwoju GRESB 2022 w kategorii projektów drogowych w Ameryce ‎Łacińskiej

Aldesa - Aldesa, za pośrednictwem swojego koncesjonariusza CAS, obejmuje pierwszą pozycję w indeksie zrównoważonego rozwoju GRESB 2022 w kategorii projektów drogowych w Ameryce ‎Łacińskiej

Na koncie firmy Aldesa znalazł się nowy sukces w zakresie zrównoważonego rozwoju, dzięki zajęciu przez jednego z jej koncesjonariuszy w Meksyku, zgodnie z indeksem zrównoważonego rozwoju GRESB 2022, pierwszego miejsca w kategorii projektów infrastruktury drogowej w Ameryce Łacińskiej. Uzyskując 96 punktów na 100 przedsiębiorstwo Concesionaria de Autopistas del Sureste (CAS) otrzymała wyróżnienie „GRESB 5 Stars” (GRESB 5 gwiazdek), plasując się równocześnie na czwartym miejscu na świecie w kategorii projektów transportowych.

Wyróżnienie to odzwierciedla chęć organizacji do kontynuowania dalszego rozwoju swojej działalności w odpowiedzialny sposób, promując projekty przyczyniające się do dobrobytu społeczeństwa i szanujące środowisko. Dobrowolny udział w certyfikacji GRESB (Global Real Estate Sustainability Benchmark) jest również dowodem zaangażowania firmy na rzecz przejrzystości w kwestiach zrównoważonego rozwoju, gdyż jest on punktem odniesienia dla porównania i oceny czynników środowiskowych, społecznych i ładu korporacyjnego (z ang. ESG).

Firma Aldesa, będąca głównym akcjonariuszem CAS, jest odpowiedzialna za eksploatację i utrzymanie płatnych autostrad Tuxtla Gutiérrez-San Cristóbal (46,5 km) i Arriaga-Ocozocoautla (93 km) w stanie Chiapas (Meksyk). Są to dwie z najważniejszych dróg stanowiących główną strukturę drogową na terytorium kraju, gdzie tylko w 2021 r. zarejestrowano ponad 11,6 mln opłat drogowych. Firma odnotowała w ostatnich latach znaczny wzrost w obszarze koncesji, uzyskując w 2021 roku swój pierwszy kontrakt w Chile na świadczenie usług w zakresie eksploatacji i konserwacji systemów poboru opłat i systemów inteligentnych oraz w zakresie obsługi użytkowników autostrady Ruta 5 Talca-Chillán mającej długość 195 kilometrów.

 

 

 

Przedsiębiorstwo CAS zostało wyróżnione certyfikatem GRESB Infrastructure uzyskując 96 punktów na 100.