Antonio Fernández, honorowy prezes Aldesy, uhonorowany Medalem za Zasługi Zawodowe

Aldesa - Antonio Fernández, honorowy prezes Aldesy, uhonorowany Medalem za Zasługi Zawodowe

Antonio Fernández, honorowy prezes Aldesy, został uhonorowany za swoją pracę i karierę zawodową Medalem za Zasługi Zawodowe, przyznawanym przez Izbę Inżynierów Budownictwa Wodno-Lądowego Hiszpanii. Wyróżnienie to, przyznawane na poziomie krajowym, jest wyrazem uznania dla tych inżynierów budownictwa, którzy wyróżniają się szczególnymi osiągnięciami zawodowymi.

W ceremonii wręczenia nagród, która odbyła się 18 października w Madrycie, uczestniczyła sekretarz generalna ds. transportu i mobilności María José Rallo. W uroczystości, którą poprowadził przewodniczący Izby Inżynierów Budownictwa Wodno-Lądowego Miguel Ángel Carrillo, wzięli również udział wiceprzewodniczący Izby Inżynierów Budownictwa Wodno-Lądowego Ricardo Martín de Bustamante oraz członkowie Rady Zarządzającej Mª del Pino Álvarez, Carmen de Andrés Conde, Alejandro Castillo i Federico Bonet. 

Antonio Fernández, ma ponad 50-letnie doświadczenie w zawodzie. Wśród innych istotnych stanowisk pełnił on funkcję prezesa zarządu Aldesa Construcciones S.A. w latach 1991-2014, w okresie, w którym obroty firmy wzrosły z 1.500 milionów peset do 1.500 milionów euro. Od 2014 roku jest Honorowym Prezesem Aldesy. Firma znajduje się dziś w Top 10 sektora budowlanego w Hiszpanii i Meksyku, a także jest liczącym się graczem w budownictwie przemysłowym, energii odnawialnej i technologii informatycznych. Zatrudnia zespół ponad 2 340 specjalistów i jest obecna w 14 krajach.