Port Puerto Deportivo Marina Salinas odznaczony Błękitną Flagą

Aldesa - Port Puerto Deportivo Marina Salinas odznaczony Błękitną Flagą

Aldesa obsługuje port w Torrevieja – to jeden z najbardziej nowoczesnych obiektów rekreacyjnych w rejonie Morza Śródziemnego.

Starania obsługi Puerto Deportivo Marina Salinas w zakresie ochrony środowiska zostały nagrodzone przyznaniem międzynarodowej odznaki Błękitnej Flagi, która wręczana jest w Hiszpanii przez organizację na rzecz edukacji ekologicznej i konsumenta (ADEAC). Uważany za jeden z najbardziej nowoczesnych i najlepiej wyposażonych portów sportowych w rejonie Morza Śródziemnego, Marina Salinas, dzięki otrzymanemu odznaczeniu dołączył do grona portów wyróżniających się pod względem dbałości o morskie środowisko naturalne.

Jakość wody, zarządzanie środowiskowe, bezpieczeństwo, usługi, jak również ułatwienia dostępu stanowiły główne kryteria spełnione przez Puerto Deportivo Marina Salinas i umożliwiające otrzymanie przez niego Błękitnej Flagi. Obiekty, których powierzchnia przekracza 130 000 m2, tworzą jeden z największych portów we Wspólnocie Autonomicznej Walencji, położonej w rejonie hiszpańskiego Lewantu, jak również jednym z posiadających największą ilość (724) miejsc do cumowani, dla statków o długości od 8 do 35 metrów.

Port Puerto Deportivo Marina Salinas, który od ponad dziesięciu lat obsługiwany jest przez Aldesę w ramach kontraktu koncesyjnego, wpisuje się w zasady ochrony i zachowania środowiska naturalnego, wytyczające kierunek działania całej Grupy. Aldesa posiada certyfikat ISO 14.001 z zakresu zarządzania środowiskiem, który jest gwarancją przestrzegania mających zastosowanie przepisów i regulacji z zakresu ochrony środowiska, jak również stosowania procesów zapobiegających, redukujących i kontrolujących zanieczyszczenie.

Na zdjęciu widok z lotu ptaka portu Puerto Deportivo Marina Salinas w Torrevieja, Hiszpania.