Proacon zdobył projekt budowy tuneli podziemnych w Meksyku o wartości 13 milionów euro

Aldesa - Proacon zdobył projekt budowy tuneli podziemnych w Meksyku o wartości 13 milionów euro

Proacon, spółka zależna Aldesy, specjalizująca się w budowie tuneli, zdobyła kontrakt na roboty budowlane szybów „PCT-1 i PCT-2” w kopalni nr 8 Zakładu Górniczego Pasta de Conchos w stanie Coahuila w Meksyku. Kontrakt o wartości 13 mln euro (309 mln pesos) został przyznany w ramach joint venture Federalnej Komisji Energii Elektrycznej (CFE).

 

Zakres projektu obejmuje wykonanie platform, płyty fundamentowej i krawężników, wykopów podziemnych tuneli i prac w szybach wydobywczych, systemów cyrkulacji powietrza oraz robót budowlanych w tunelach wentylacyjnych, przegrody wewnętrznej, a także dostawę instalacji pomocniczych. Prace mają potrwać 14 miesięcy.

 

Proacon od ponad 20 lat oferuje innowacyjne rozwiązania w projektach robót budowlanych metra, mechaniki gruntu i specjalnego posadowienia, co przekłada się na blisko 80 000 wybudowanych metrów. Firma realizowała projekty strategiczne w zakresie infrastruktury transportowej, takie jak wykonanie tuneli kolejowych (dla pociągów dużych prędkości, miejskich, metra itp.), dróg, prac w wykopach otwartych (szyby, roboty ziemne itp.) oraz eksploatacji górniczej.

 

Na zdjęciu: Widok z lotu ptaka na kopalnię Pasta de Conchos w stanie Coahuila, Meksyk.