Zbiorniki paliwowe w bazie PERN w Dębogórzu gotowe

Aldesa - Zbiorniki paliwowe w bazie PERN w Dębogórzu gotowe
Do użytku zostały oddane dwa zbiorniki paliwa w bazie PERN w Dębogórzu koło Gdyni. Ich pojemność wynosi łącznie 64 tys. m3. Inwestycję zrealizowała Aldesa.
– Dzięki innowacyjnej metodzie budowy udało się nam ograniczyć czas realizacji w stosunku do metod tradycyjnych – mówi Ewa Mizerska, dyrektor w Aldesa Polska – okres ten został skrócony do 52 tygodni. To dzięki nowej metodzie budowy z wykorzystaniem siłowników do podnoszenia płaszcza w trakcie wznoszenia i scalania płaszcza cylindrycznego. Minimalizuje ona ryzyko pracy na wysokości, ponieważ dach zbiornika montowany jest w pierwszej kolejności i odbywa się to na poziomie zerowym. Zbiorniki niejako rosną wraz z postępem ich budowy.

W myśl umowy z PERN S.A. konsorcjum Aldesa Construcciones Polska jako lider, Aldesa Construcciones S.A. oraz Mekro sp. z o.o. realizowali rozbudowę parku zbiornikowego bazy w Dębogórzu koło Gdyni.

W ramach inwestycji powstały dwa zbiorniki dla produktów naftowych kl. III, każdy o pojemności 32 tys. m3, wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Zbiorniki zostały włączone do istniejącego układu technologicznego bazy.