Aldesa podpisała umowę na budowę S19 pomiędzy Iskrzynią a Miejscem Piastowym

Aldesa - Aldesa podpisała umowę na budowę S19 pomiędzy Iskrzynią a Miejscem Piastowym

Aldesa Construcciones Polska podpisała z GDDKiA umowę na zaprojektowanie i budowę drogi ekspresowej S19 pomiędzy Iskrzynią a Miejscem Piastowym o długości 10,3 kilometra. Wartość umowy to ponad 365 mln PLN. Odcinek zostanie oddany do użytku w 2025 roku. 

Umowa przewiduje zaprojektowanie i budowę 10,3 km dwujezdniowej drogi ekspresowej. Na planowanym odcinku powstaną dwa węzły drogowe (Iskrzynia i Miejsce Piastowe) oraz Obwód Utrzymania Drogowego Miejsce Piastowe. Do wykonania będą dwie estakady, pięć wiaduktów drogowych, 11 mostów w ciągu drogi ekspresowej, a także przejście nad S19 dla zwierząt średnich, przejście pod obiektem inżynierskim dla średnich zwierząt oraz przejście pod obiektem inżynierskim dla małych zwierząt. Droga będzie wyposażona w urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz urządzenia ochrony środowiska. Na realizację zadania przewidziano 36 miesięcy, z czego 10 miesięcy to czas na zaprojektowanie i złożenie kompletnego wniosku o wydanie decyzji ZRID.

 

– Cieszymy się z podpisania kolejnej umowy na budowę S19 – mówi Javier Lamas Diaz dyrektor zarządzający Aldesa Polska. – Licząc podpisany dzisiaj kontrakt, realizujemy dla GDDKiA już cztery odcinki Via Carpatia, drogę S7 w okolicach Płońska, drogę S6 pomiędzy Słupskiem a Lęborkiem, a także system zarządzania ruchem na S6 i S7 w Pomorskiem i Warmińsko-Mazurskim. To łącznie siedem projektów. Na Podkarpaciu w 2017 roku oddaliśmy do użytku odcinek S19 Sokołów Małopolski – Stobierna. Jesteśmy coraz ważniejszym partnerem dla GDDKiA i bardzo się z tego powodu cieszymy.

 

Aldesa jest obecnie generalnym wykonawcą sześciu odcinków dróg ekspresowych w Polsce oraz systemu zarządzania ruchem na S6 i S7 na zlecenie GDDKiA, generalnym wykonawcą przebudowy ronda Rataje w Poznaniu oraz Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej dla PKP PLK na 133 stacjach i przystankach w całej Polsce. Spółka jest jedną z wiodących firm budowlanych w obszarze energetyki wiatrowej, buduje infrastrukturę tramwajową i kolejową, systemy informacyjne (ITS) i systemy bezpieczeństwa. Firma należy do hiszpańskiej Grupy Aldesa, która ma ponad 50-letnie doświadczenie w branży budowlanej, a w Polsce jest obecna od 2007 roku.