Aldesa Polska za około 20 mln euro wyremontuje luksusowy hotel zgodnie ze standardami sieci Marriott International.

Aldesa - Aldesa Polska za około 20 mln euro wyremontuje luksusowy hotel zgodnie ze standardami sieci Marriott International.

Quadrature, marka należąca do Grupy Aldesa, specjalizująca się w przebudowie, rozbudowie i renowacji obiektów oraz w usługach Fit-Out, zrealizuje projekt modernizacji poznańskiego hotelu Ikar, którego wartość opiewa na kwotę około 20 mln euro. Po przeprowadzeniu prac adaptacyjnych i modernizacyjnych budynek będzie spełniał wysokie standardy kategorii Four Points by Sheraton, luksusowej sieci hotelowej Marriott International.

Prace zleciła firma PHH Hotele, właściciel zabytkowych obiektów, takich jak Hotel Royal w Krakowie, będąca silnym graczem w polskiej branży hotelarskiej. Autorem projektu jest pracownia EMKAA Architekci, a nadzór sprawuje APP Projekt.
Hotel mieszczący się na dziesięciu kondygnacjach naziemnych i jednej kondygnacji podziemnej pomieści łącznie 156 pokoi oraz części wspólne, takie jak restauracje, siłownię, sale konferencyjne itp. Quadrature zrealizuje projekt w formule pod klucz, wykonując szeroki zakres prac, począwszy od prac rozbiórkowych i wzmocnienia konstrukcji, kompleksowy remont instalacji (elektryka, wentylacja, automatyka, itp.), aż po wyposażenie i umeblowanie pomieszczeń.

To już kolejny projekt hotelowy w portfolio Quadrature. Do tej pory firma realizowała projekty w Europie i Ameryce Łacińskiej, spośród których na uwagę zasługują Royalton Suites Hotel & Resort w Quintana Roo w Meksyku (17-piętrowy wieżowiec, w którym wykonano prace fundamentowe, konstrukcyjne i budowlane); kompleksowa renowacja części hotelu Princesa Plaza w Madrycie (Hiszpania) wykonywania bez wstrzymywania działalności w pozostałej części budynku; adaptacja do funkcji hotelowych ponad stuletniego ośrodka edukacyjnego w Budapeszcie (Węgry), obecnie hotelu należącego do niemieckiej sieci A&O, oraz pierwszy obiekt tej sieci w Warszawie (Polska).