Aldesa podpisuje umowę z China Three Gorges Spain na rozwój portfela fotowoltaicznego o mocy 105 MWp w Hiszpanii

Aldesa - Aldesa podpisuje umowę z China Three Gorges Spain na rozwój portfela fotowoltaicznego o mocy 105 MWp w Hiszpanii

Aldesa i China Three Gorges Spain (CTG Spain) osiągnęły porozumienie, w którym CTG Spain nabywa 104,5 MWp aktywów fotowoltaicznych w Extremadura (Hiszpania). Portfel obejmuje trzy instalacje PV zlokalizowane w prowincji Cáceres: elektrownie Belvis I (50MWp), Belvis II (50MWp) i Belvis III (4,5MWp) na etapie „ready to build”.

Prace EPC zostaną wykonane przez Acisa, spółkę technologiczną należącą do grupy Aldesa. Acisa będzie również prowadzić prace związane z eksploatacją i utrzymaniem wszystkich trzech zakładów przez okres dwóch lat.

Budowa aktywów ma się rozpocząć przed końcem tego roku, a projekty Belvis mają wejść do komercyjnej eksploatacji w drugiej połowie 2023 roku.

CTG Spain jest częścią CTG Group, największej grupy zajmującej się czystą energią w Chinach i największego przedsiębiorstwa hydroenergetycznego na świecie. „Jesteśmy zobowiązani do dalszego przyczyniania się do procesu dekarbonizacji i transformacji energetycznej Hiszpanii poprzez nabycie projektów odnawialnych źródeł energii typu greenfield, takich jak ten w Cáceres. Naszym celem jest dalsze umacnianie naszej pozycji jako kluczowego gracza w sektorze energii odnawialnej w tym kraju w perspektywie długoterminowej i z niecierpliwością czekamy na postępy w realizacji tych projektów wraz z Aldesa Group” – powiedział Ignacio Herrero, Dyrektor Generalny China Three Gorges Europe. Z drugiej strony Félix Núñez, prezes działu Industrial Aldesa, podkreśla: „Ten projekt stanowi dla Aldesy nowy kamień milowy w naszym wkładzie w lepszą przyszłość. Projekty, które kładą nacisk na zrównoważony rozwój, wnoszą wartość dodaną nie tylko dla naszych klientów, ale mają bardzo pozytywny wpływ na całe społeczeństwo.

Symulacja lokalizacji aktywów fotowoltaicznych w Cáceres (Hiszpania).