Aldesa rozpoczyna pracę w Urugwaju z projektem drogowym wartości 304 mln euro

Aldesa - Aldesa rozpoczyna pracę w Urugwaju z projektem drogowym wartości 304 mln euro

Aldesa rozszerzyła swoją działalność w Ameryce Łacińskiej, podpisując w Urugwaju kontrakt o wartości 304 mln euro. To pierwszy kontrakt Spółki w tym kraju. Aldesa wyremontuje i będzie utrzymywać 184-kilometrowy odcinek dróg w ramach umowy na realizację projektu „Circuito Nº 5”, udzielonego spółce joint venture, do której należy Aldesa oraz Autovías Cinco, S.A. Jest to jeden z największych projektów inwestycyjnych, spośród wdrożonych przez rząd Urugwaju w celu naprawy i usprawnienia krajowej sieci drogowej.

 

20-letni kontrakt został przyznany przez Ministerstwo Transportu i Robót Publicznych w formie Przedsięwzięcia Publiczno-Prywatnego. Obejmuje zaprojektowanie, budowę, eksploatację i finansowanie układu drogowego istniejącego wzdłuż trasy nr 14 (między Sarandí del Yí i Lascano) oraz trasy nr 15 (między Lascano i Velázquez), przebiegającej przez departamenty Rocha, Floryda i Lavalleja w południowym Urugwaju.

 

Planowane działania obejmują poprawę nawierzchni pod względem grubości i rodzaju nawierzchni drogowej, budowę nowej infrastruktury i ulepszenia już istniejących, takich jak mosty i wiadukty, oraz modernizację skrzyżowań i przejazdów. Ulepszenia te przyspieszą lokalny postęp gospodarczy, będą miały pozytywny wpływ na bezpieczeństwo na drogach i skrócą czas podróży.

 

Grupa budowlana Aldesa od ponad 50 lat realizuje infrastrukturę inżynieryjno-budowlaną oraz roboty budowlane. Jest również obecna w sektorach: przemysłowym, energetycznym, nieruchomościowym i koncesji. Firma znacznie rozwinęła się w sektorze koncesji w ciągu ostatnich kilku lat, obsługując infrastrukturę transportową, głównie w Hiszpanii i Meksyku. W 2021 r. firma zdobyła pierwszy kontrakt koncesyjny w Chile na świadczenie usług eksploatacji, opłat drogowych i inteligentnego utrzymania systemu oraz pomocy dla użytkowników wzdłuż autostrady „Ruta 5 Talca-Chillán” o długości 195 kilometrów.

 

Na zdjęciu: Wybudowana przez Aldesę droga nr 5 Talca-Chillan w Chile.