Budowa odcinka drogi ekspresowej S7 Płońsk-Czosnów
Aldesa podpisała z GDDKiA umowę na budowę odcinka drogi ekspresowej S7
GDDKiA oraz konsorcjum Aldesa Construcciones podpisały umowę na budowę odcinka drogi ekspresowej S7 Płońsk-Czosnów. Wartość umowy to 692,5 mln PLN. Ten fragment S7 oddamy do użytku wiosną 2025r.
Umowa obejmuje budowę prawie 13-kilometrowego odcinka – dwóch jezdni z trzema pasami ruchu w każdym kierunku – na północ od Warszawy pomiędzy Płońskiem i Czosnowem na odcinku od węzła Siedlin do węzła Załuski (bez węzłów), budowę jednego Miejsca Obsługi Podróżnych (MOP) i jednego Obwodu Utrzymania Drogowego (OD) oraz budowę dwóch węzłów drogowych: Poczernin i Przyborowice. Kontrakt potrwa 45 miesięcy, z czego 18 miesięcy zajmie etap projektowy, łącznie z uzyskaniem ZRID. Prace budowlane powinny rozpocząć się w kwietniu 2022 roku. Oferta konsorcjum, którego liderem jest Aldesa Construcciones Polska (należy do niego również AC S.A.) była najkorzystniejsza. Wartość umowy to 692,491 mln złotych.
Trasa S7 połączy Trójmiasto z Warszawą, Radomiem, Kielcami, Krakowem, Zakopanem i Rabką Zdrój. Będzie miała łącznie ponad 700 km. To jedna z najważniejszych dróg ekspresowych w Środkowej Europie, łącząca polskie porty nad Bałtykiem z południem kontynentu.
Aldesa jest generalnym wykonawcą dwóch odcinków drogi ekspresowej S19 Lublin – Rzeszów, tj. obwodnicy Kraśnika oraz odcinka Lublin – Niedrzwica Duża. W 2017 roku firma wybudowała odcinek Sokołów Małopolski – Stobierna. Aldesa jest generalnym wykonawcą przebudowy ronda Rataje w Poznaniu oraz finalizuje przebudowę linii tramwajowej na gdańskie Stogi. Spółka jest także jedną z wiodących firm budowlanych w obszarze energetyki wiatrowej – buduje cztery farmy wiatrowe w Polsce. Realizuje projekty infrastruktury drogowej, tramwajowej i kolejowej, systemów informacyjnych i bezpieczeństwa. Firma należy do hiszpańskiej Grupy Aldesa, która ma ponad 50-letnie doświadczenie w branży budowlanej, a w Polsce jest obecna od 2007.
Aldesa Polska